Poškozuje zima konopí?

Poškozuje zima konopí? srp, 26 2023

Ovlivňuje zima konopí?

Různé druhy rostlin jsou k různým klimatickým podmínkám odolnější než jiné. Ale jak je to s cannabis? Pokud jste někdy pěstovali cannabis, určitě jste si položili otázku, jaké teploty jsou pro tuto rostlinu ideální, a především jak moc může být konopí zranitelné vůči chladu. Nuže, zde je moje podrobná odpověď na tuto otázku.

Může zima zabít vaše rostliny konopí?

Po dlouhých hodinách růstu a péče o naše rostliny konopí přijde zima a s ní obavy o přežití našich zelených miláčků. Ano, je pravda, že nízké teploty mohou konopí poškodit a v extrémních podmínkách může dojít i k úhynu rostliny.

Co zima udělá s Feminizovaným konopím?

Feminizované semena konopí jsou téměř vysoce tolerantní vůči chladu. Ale i tak je důležité brát v úvahu, že pokud teplota klesne příliš nízko nebo pokud rostlina bude vystavena mrazu, může to ovlivnit její vývoj a dokonce i způsobit její smrt.

Jak se chránit před zimním chladem?

Jestliže jsou vaše rostliny umístěné venku, je důležité, abyste je při prvních známkách mrazu přemístili do interiéru. Pokud to není možné, pokuste se alespoň chránit své rostliny pomocí plachet nebo fólie. Další alternativou je vybudovat na svém pozemku skleník.

Pro koho je chladnější klima výhodou?

Na druhou stranu, některé odrůdy konopí se lépe vyvíjejí v chladnějším klimatu. To je ideální pro pěstitele žijící v chladnějších oblastech, kteří se obávají, že nízké teploty mohou svým rostlinám uškodit.

Tipy a triky pro pěstování konopí v zimě

Ačkoliv může nízká teplota ohrozit zdraví a vývoj vaší rostliny konopí, existují různé techniky, které vám pomohou rostlinu chránit a zvýšit její šance na přežití. Mezi tyto techniky patří vytváření drobných zahrádek s menším počtem rostlin pro lepší kontrolu teploty, nebo využití speciálních žárovek které poskytnou rostlinám dostatečnou hladinu světla a tepla.

Moje zkušenosti s pěstováním konopí v zimě

A nyní k té části, kde mohu přidat trochu osobní vložky. Pamatuji si, jak mi kdysi syn, Gabriel, pomáhal s přesazováním naší první rostliny konopí. Bylo to právě uprostřed zimy a my jsme se velmi báli, aby rostlině něco nehrozilo. Naštěstí jsme se lépe informovali a ujasnili si, jak se správně postarat o naši rostlinu v zimě. A díky tomu naše první rostlina konopí přežila tu nejtvrdší zimu!

Na závěr bych chtěla říct, že pěstování konopí v zimě určitě představuje určité výzvy. Ale jestliže se pěstitelé vyzbrojí dostatkem znalostí a použijí správné techniky, mohou své rostliny konopí úspěšně udržet zdravé a živé i přes tu nejchladnější zimu.